24 Portföy’de Önemli Atama

Berna Sema Yiğit Sevindi

Gayrimenkul yatırım fonları ve girişim sermayesi yatırım fonlarıyla öne çıkan 24 Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’de bir süredir direktör olarak görev yapan Berna Sema Yiğit Sevindi genel müdür yardımcılığına atandı.

Berna Sema Yiğit Sevindi aynı zamanda SP Finans Akademisi’nde eğitmenlik ve SermayePiyasaları.Net’ te özellikle gayrimenkul ve girişim sermayesi yatırım fonları ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Berna Sema Yiğit Sevindi Kimdir?

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Muhasebe Bölümü mezunudur. Kariyerine Denizbank A.Ş.’de başlamıştır. Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Deniz Portföy Yönetimi A.Ş. ve Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ de birim yöneticisi olarak devam etmiştir. Banka, aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinin kuruluşu, işleyişi ve fon operasyonları alanında uzmanlaşmıştır. Gayrimenkul Yatırım Fonları ve Muhasebe Uygulamaları isimli kitap çıkarmıştır. GYODER’de Gayrimenkul Yatırım Fonları komite başkanlığı yapmaktadır. SPK Düzey 3 ve Türev lisans belgelerine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial